Největší Jesus Christ Superstar. Heroda zpívá Rotten ze Sex Pistols

New Orleans - Slavný muzikál Jesus Christ Superstar se vydává na své dosud největší turné ve Spojených státech. Zastávku plánuje v padesáti amerických městech. A hlavních rolí se ujalo hned několik zajímavých interpretů, například frontman kapely Sex Pistols zpívá krále Heroda.

Video Muzikál Jesus Christ Superstar vyjíždí na turné
video

Muzikál Jesus Christ Superstar vyjíždí na turné

Diváci se budou moci těšit na slavný muzikál v jiném podání a s velmi zajímavými zpěváky. Frontman kapely Incubus Brandon Boyd se objeví v roli Jidáše Iškariotského, JC Chasez z boybandu 'N Sync v roli Piláta Pontského, jedna ze členek popového tria Destiny's child Michelle Williamsová bude hrát roli Máří Magdaleny a Johnny Rotten ze Sex Pistols krále Heroda. A konečně vítěz britské Superstar Ben Foster se představí jako Ježíš.

Rocková aréna s pořádnou kapelou

Autoři věří, že turné muzikálu bude slavit úspěch. „Natočili jsme to jako poslední možnost. Jsem za to rád, protože jsme hudbu udělali hodně současnou. Andrew smíchal rock a divadlo poprvé s obrovským orchestrem. A vypráví příběh,“ říká spoluautor muzikálu Tim Rice. Jeho kolega Andrew Lloyd Webber podotkl, že tato verze rozhodně neskončí na Broadwayi: „Nemohla by. Nikdy by se tam nevešla. Nechtěli jsme divadelní produkci. Vždycky jsme muzikál chtěli navrátit do prostředí rockové arény s pořádnou kapelou.“

Rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví příběh posledního týdne života Ježíše Krista od příchodu do Jeruzaléma až do ukřižování. Zpracování tématu je nezvyklé zejména proto, že je vyprávěn z perspektivy Jidáše Iškariotského. O pár let později vznikl slavný film v režii Normana Jewisona. Příběh o posledních dnech Krista se dostal nejprve na prkna londýnského West Endu, poté na Broadway. České publikum si muselo počkat do roku 1994, kdy se v divadle Spirála na pražském Výstavišti na pódiu objevili Dan Bárta nebo Kamil Střihavka.