Tři důvody, proč chodit na koncerty Cut Copy

Praha - „Oprostěte svoji mysl!“ vyzvali včera v Lucerna Music Baru Cut Copy pražské publikum. Australané totiž přijeli představit novinku Free Your Mind a dokázali nepříliš plnému sálu pěkně zatopit. Pokud vám koncert unikl nebo nechápete, co je na čtveřici tak zvláštního, předkládáme pár důvodů, proč si sestavu zamilovat.

Živelná energie
Že si elektroniku můžete pustit doma z desky a naživo vás už nic nepřekvapí? Omyl. Cut Copy mají při živém vystoupení dvakrát takový záběr, takže nahrávka ze studia pak zní jako slabý odvárek. Zvuk na pražském koncertě byl plnější, hutnější a vyšperkovaný o další efekty. A kdyby fanoušci seděli na gauči, přišli by o jedinečný zážitek, a to vidět frontmana Whitforda tančit… Veškerou energii z davu si kapela ukradla pro sebe, a tak celý koncert gradoval až k finální Need You Now, při níž kroutili pozadím i zarytí odpůrci tance.

Výplach mozku
Nezáleží na tom, jestli vám v uplynulém týdnu přejeli psa, nebo vás naopak povýšili. Na Cut Copy se chodí v jakémkoliv rozpoložení. Nálada prudce stoupne, takže ty šťastné dostane do extáze, ty méně veselé „alespoň“ do euforie. Ne nadarmo se poslední deska jmenuje Free Your Mind. Název zcela vystihuje filozofii hudby Cut Copy: ztratit se v hudbě a nechat myšlenky toulat. S tím ostatně pomůžou silné stroboskopy, které by způsobily epileptický záchvat i dvoumetrovému security manovi. Neruší ani nucené proslovy, zpěvák se soustředí hlavně na svůj výkon a vyvaruje se zbytečných formulek.

Cut Copy v Praze
Zdroj: Koule.cz
Autor: Jan Berghauer

Setlist

Explorers, Take Me Over, Free Your Mind, Where I´m Going, So Haunted, Hearts On Fire, Take Me Higher, Feel the Love, Sun God, Out There On Ice, Let Me Show Your Love, House of Love, Lights and Music, Need You Now


Retro jak poleno
Rodáci z Melbourne sklízejí ovoce za tolik oblíbené retro. V popisu práce sice mají synthpop, indietronicu a electro obecně, zvuk dob minulých však nelze přeslechnout. Jejich příznivci si kolikrát připadají jako hrdinové znělky seriálů devadesátých let. Stačí navléknout flitrové hadříky, čelenku přes čelo a atmosféra by byla dovedená k dokonalosti. Samotní muzikanti přehnaní stylaři nejsou a působí nenuceně.

Tyto tři body úplně stačí na to, aby Česko v budoucnu přivítalo Cut Copy i potřetí. Příště už snad ve větším počtu, Australané rozhodně mají co nabídnout.