Nevydaní Zeppelini nezůstanou u ledu

Londýn - Led Zeppelin se nespokojili jen se znovu vydáváním studiových alb, které před časem přislíbili, ale ze svých šuplat zúročí i mnohé hudební drobky. Legendární rocková skupina své fanoušky zasype nezveřejněnými nahrávkami svých skladeb.

Video Led Zeppelin vydají dosud nevydané nahrávky
video

Led Zeppelin vydají dosud nevydané nahrávky

Reedice má obsahovat vše od debutového alba až po poslední desku Coda, která vyšla v roce 1982, až po smrti bubeníka Johna Bonhama a rozpuštění kapely. Desky vyjdou postupně - první 3. června tohoto roku, další dvě během léta. Každou ještě doplní druhý disk s nevydanými skladbami, které s původním vydáním souvisejí.

„Materiál na doprovodných deskách představuje časovou bránu k nahrávkám Led Zeppelin. Je to výběr rozpracovaných projektů s hudebními mixy, doprovodných nahrávek, alternativních verzí a nového materiálu, které jsme v té době nahráli,“ prozradil kytarista Jimmy Page, který novou edici připravil.

Na doprovodném disku pro debutové album z roku 1969 s názvem Led Zeppelin bude doposud nevydané vystoupení z října téhož roku v Paříži. Devítiskladbový soubor obsahuje sedm písní z alba, a to včetně patnáctiminutové verze písně Dazed And Confused. Na dodatku k albu Led Zeppelin II naleznou fanoušci většinu známých skladeb včetně Ramble On, Hearthbreaker či Whole Lotta Love. Album Led Zeppelin III doprovodí devět skladeb, z toho tři budou doposud nezveřejněné kompozice písní Jennings Farm Blues, Bathroom Sound a Keys To The Highway/Trouble In Mind.