Herec Bob Hoskins už není mezi živými

Londýn – Britský herec Bob Hoskins je po smrti. Jednasedmdesátiletý umělec zemřel v úterý večer, trpěl těžkým zápalem plic, který se mu stal osudným. Podle agentury Reuters to oznámil jeho mediální agent. Českým divákům je Hoskins známý především ze snímku Falešná hra s králíkem Rogerem.

„Bob zemřel poklidně včera večer v nemocnici obklopen rodinou po těžkém zápalu plic,“ prohlásila dnes jeho žena Linda s rodinou ve společném veřejném prohlášení.

Herec nominovaný na Oscara (za kriminální drama Mona Lisa z roku 1987) přitom už trpěl Parkinsonovou chorobou. Předloni pověsil svoji víc než třicetiletou kariéru definitivně na hřebík. Hoskins se věnoval hlavně filmovému herectví, ztvárnil desítky rolí a posbíral několik cen. Hrál také mimo jiné ve filmech Brazil, Modrý led, Nixon nebo Michael.

Hoskins se herectví věnoval až od pětadvaceti let. Původně měl kráčet v otcových šlépějích úředníka, mezitím se ale náhodně připletl na konkurz do jedné divadelní hry a od té doby se už tohoto světa nepustil. Pro svou podobnost býval často zaměňován za kolegu Dannyho DeVita.