Začínají Prague Proms. Hlavní hvězdou Natalie Coleová

Praha - Český národní symfonický orchestr na Václavském náměstí v Praze koncertem Hollywood Night otevřel 10. ročník festivalu Prague Proms. Večer nabízí filmové melodie ze snímků Forrest Gump, Kill Bill, Hvězdné války, Piráti z Karibiku, Indiana Jones a dalších.

Video Hlavní hvězdou Prague Proms je Natalie Cole
video

Hlavní hvězdou Prague Proms je Natalie Cole

Hlavní hvězdou Prague Proms je Natalie Cole

16.06.

Začínají Prague Proms

Mezinárodní hudební festival Prague Proms do dvacátého července nabídne klasickou hudbu, jazz, filmové melodie i balet. K nejočekávanějším akcím patří koncert devítinásobné držitelky Grammy Natalie Coleové, dcery slavného hudebníka Nata Kinga Colea, která 15. července zazpívá v České republice vůbec poprvé.

Daria Klimentová i Milan Lasica

Coleová není jediná slavná dcera, která na festivalu vystoupí. Tou další bude bluesová zpěvačka China Mosesová, dcera Dee Dee Bridgewaterové, kterou už české publikum dobře zná. Festival však má, jak říkají sami pořadatelé, několik dalších vrcholů. Návštěvníci Prague Proms budou mít třeba možnost vidět jedno z posledních pražských vystoupení české primabaleríny Londýnského královského baletu Darii Klimentové.

V netradiční roli zpěváka se s orchestrem Bratislava Hot Serenaders představí Milan Lasica. Desátého ročníku se zúčastní i mimořádný počet  smíšených sborů, představí se soubory ze Skotska, Ohia nebo United Chorus, který tvoří americké a ruské sbory. Vedle Smetanovy síně Obecního domu se koncerty budou konat ve Státní opeře Praha, Paláci Hybernia, Lichtenštejnském paláci a v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Prague Proms letos 25. března předznamenal večer Hudba Dannyho Elfmana z filmů Tima Burtona, který za přítomnosti slavného amerického režiséra i jeho dvorního skladatele sklidil nadšený ohlas vyprodané Smetanovy síně Obecního domu.

Další informace o festivalu najdete na webu.