Zemřel legendární soulový zpěvák Bobby Womack

Los Angeles – V sedmdesáti letech zemřel legendární muzikant Bobby Womack. Podle jeho agentky skonal ve svém domě v americkém Los Angeles. Soulový zpěvák a skladatel trpěl řadou nemocí, mimo jiné i Alzheimerovou chorobou nebo rakovinou.

Womack ovlivnil během své kariéry řadu hudebníků. Nesmazatelně se podepsal pod díla the Rolling Stones, Janis Joplin, Arethy Franklin nebo Raye Charlese. V roce 2009 dosáhl vrcholu, když byl uveden do Rokenrolové síně slávy. „Je to skvělý pocit – být oceněn a být u toho. Dává mi to elán do života. Když si vezmete, že většina lidí, se kterými jsem ve svých nejlepších letech spolupracoval, už jsou po smrti, tak je to pro mě obrovská čest,“ prohlásil Womack. 

Jeho zdraví bylo už tehdy chatrné. Trpěl rakovinou prostaty, měl těžkou cukrovku nebo problémy se srdcem. Před dvěma lety přišla další rána – lékaři u muzikanta diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Své publikum ale Womack do poslední chvíle neopustil. 

Kariéru odstartoval legendární muzikant ve skupině The Valentinos, ve které působil se svými bratry. Na sólovou dráhu se vydal až v šedesátých letech. Krátce poté vydal řadu alb, ze kterých vzešly i jeho největší hity – mezi nimi i legendární skladba That's The Way I Feel About You. 

Poslední desku The Bravest Man in the Universe vydal Womack před dvěma lety. Od té doby už se jeho zdraví jen zhoršovalo. Alzhemeirova choroba se stupňovala a muzikant se na veřejnosti objevoval čím dál méně. V noci na dnešek pak sedmdesátiletý Womack svoji bitvu definitivně prohrál.