Hlavní město hudby. Sbor Domino uspěl na světových hrách v Rize

Riga - Česko získalo medaili na největší světové soutěži pěveckých sborů v lotyšské Rize. Se stříbrem v dětské kategorii se do Opavy vrací soubor Domino. Osmého ročníku World Choir Games se účastní přes 27 tisíc pěvců ze 74 zemí.

Letošní Evropské hlavní město kultury Riga se nyní stalo také světovou metropolí pěveckých sborů. O stovky koncertů v hudebních sálech, kostelech nebo na náměstích je veliký zájem. Rigou zní spirituály, gruzínská lidovka i americký sborový pop.

Zlatým hřebem World Choir Games byla tak zvaná Velká oslava, jejíž nacvičování trvalo přes půl roku. Zpívalo v ní najednou 10 tisíc Lotyšů a 5 000 pěvců z celého světa.

V soutěžích zazářil mimo jiné opavský sbor Domino. V konkurenci 33 dalších dětských sborů získal druhé místo. „Stříbrná medaile je pro nás vlastně zlatá. Děti zazpívaly ze srdce, s velkým odhodláním a chutí. Jsme z malé školičky ZŠ Ilji Hurníka a věřím, že bychom panu Hurníkovi udělali velkou radost,“ říká sbormistryně Domina Ivana Kleinová.

Z Rigy se Domino vydalo do polského Zakopaného a slovenského Liptovského Mikuláše, kde zpěváky čekají další koncerty. Do Opavy se vrátí v sobotu.