22 koncertů vyprodaných za čtvrt hodiny? To je Kate Bush

Londýn – Kate Bush, jedna z největších hvězd britského popu 80. a 90. let, se po dlouhých 35 letech vrací na koncertní pódium. Série 22 koncertů s názvem Before The Dawn v londýnském Hammersmith Apollo potrvá ode dneška do 19. září. Lístky byly vyprodané během patnácti minut.

Kate Bush během své kariéry absolvovala pouze jediné turné. Jmenovalo se Tour of Life a trvalo dva měsíce v roce 1979. Od té doby vydávala alba, točila klipy a občas vystupovala. Živě zazpívala naposledy 17. ledna 2002, když se v londýnské Royall Festival Hall objevila po boku Davida Gilmoura z Pink Floyd a odzpívala s ním část písničky Comfortably Numb. Právě Gilmour před lety tehdy devatenáctiletou zpěvačku objevil. S vlastní skladbou pak čtyři týdny vedla britský žebříček. 

Po prvním a úspěšném turné si svoje desky sama produkovala. Zpěvačka vydala ještě osm alb a zahrála si ve filmech. V roce 2011 v rozhovoru pro magazín Classic Rock řekla, že by se ráda na pódia vrátila. „Věřím, že se ke mně přidáte a těším se na naše setkání,“ napsala nyní na své webové stránky.

O důvodech, proč Kate Bush absolvovala jen jedno turné, média spekulují. Podle redaktora ČT Petra Viziny je zpěvačka perfekcionistka, která by na jiné, než pečlivě připravené show, nevystupovala. Příprava takové show je ale časově náročná. „Vychovávala svého syna, kterému ve svých albech věnovala několik písniček. Říkala, že k hudbě se může vrátit vždycky, ale do dětství svého syna se nevrátí nikdy,“ uvedl Vizina.

Video Vizina: Kate Bush je britská národní ikona
video

Vizina: Kate Bush je britská národní ikona

Kate Bush požádala své fanoušky, aby koncerty nenatáčeli na mobily a kamery, aby si užili společnou chvíli. „Mám dojem, že prosba bude vyslyšena,“ uzavřel Vizina.