SUŠ Ostrava představuje letošní Sklizeň

Ostrava - Obrazy navršené na hromadu, váza balancující na hraně stolu nebo oblíbené výroky ze školních lavic. Tak dopadla ostravská Sklizeň v klubu Cooltour. Výstava závěrečných prací studentů Střední umělecké školy (SUŠ) dostala nečekanou podobu.

Video SUŠ Ostrava představuje letošní Sklizeň
video

SUŠ Ostrava představuje letošní Sklizeň

Galerie vypadá jako školní třída, obrazy zdánlivě nedokonale přečuhují, klasici se houpou nad školními židlemi. Zástupce ředitele SUŠ Martin Mikolášek výstavu chválí: „Myslím, že stojí za pozornost, protože ji kurátor Roman Šedina nainstaloval pro Ostravu naprosto neobvyklým způsobem. Nejde totiž jen o součet jednotlivých výtvarných artefaktů v jednom prostoru, ale o celek, kde věci reagují na barvu, tvar či materiál dalších věcí zastoupených v instalaci a ta jako celek je potom šita přímo na míru prostoru.“

Ostravská SUŠ vypustí do světa ročně 60 studentů. Většina z nich se dostane na preferované vysoké školy. „Snažíme se hledat jejich individuality a podpořit je tak, aby se z nich stali opravdoví výtvarníci a designéři,“ říká kurátor Sklizně Roman Šedina. Nakolik se to daří, mohou diváci v centru Cooltour posoudit do 30. října.