Nejlepšími Neviditelnými herci jsou Munzar a Balzerová

Praha – V divácké anketě Neviditelný herec Týdeníku Rozhlas zvítězili Luděk Munzar a Eliška Balzerová. Výsledky 18. ročníku vyhlásili v přímém přenosu pořadu Tobogan Českého rozhlasu (ČRo) z divadla U Hasičů. Nominováno bylo letos celkem 29 herců a hereček za výkony v rozhlasových hrách, četbách na pokračování a dramatizovaných četbách, které zazněly na vlnách Českého rozhlasu v sezoně 2013/2014.

V kategorii herců zvítězil Luděk Munzar za dramatizaci díla Ježíškovy první Vánoce. Současná ředitelka divadla Na Fidlovačce Eliška Balzerová zvítězila za hru Osudy - Teď něco ze života. „Mám pocit, že nominace mi lidé udělují ze srandy nebo ze soucitu,“ podotkl viditelně potěšený Munzar.

V kategorii herců se za Munzarem umístili Michal Pavlata a Oldřich Kaiser. Pavlata zejména zaujal v Baladě o pilotovi. Oldřich Kaiser si odnesl ocenění za četbu knihy Bohumila Hrabala Bambini di Praga 1947 a za knihu určenou dětem Dobrodružství Billa Madlafouska.

Luděk Munzar a Michal Pavlata při vyhlášení ankety Neviditelný herec
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Kamaryt

V kategorii hereček posluchače ČRo dojala hrou Znásilnění Pavla Tomicová, kterou si navykli vídat v úplně jiných hereckých polohách, než jsou dramata. Jana Preissová si odnesla cenu za hru Kmotra smrt.

Během uplynulých ročníků se vítězi ankety stali například Viktor Preiss, Josef Somr, František Němec, Boris Rösner, Petr Kostka, Miroslav Donutil, Tomáš Töpfer, Tatjana Medvecká, Hana Maciuchová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Daniela Kolářová.

„Člověk má k dispozici jenom hlas, určitou emoci – a teď sdělte tu emoci přes mikrofon, drátem, k jakémusi posluchači, kterého neznáte! A to uměli ti největší mistři mikrofonu jako Karel Höger, Zdeněk Štěpánek a řada dalších lidí, kteří zacházeli s touhle technickou kategorií tak dokonale, že prostě ta jejich emoce, to jejich vnitřní sdělení k tomu divákovi vždy došlo,“ podotkl k rozhlasovému herectví Viktor Preiss.

Video Rozhovor s Michalem Pavlatou
video

Rozhovor s Michalem Pavlatou