Vrána znovu přiletěla do Česka, nastala Mrtvá doba

Praha - Má kolem sebe tajemnou auru, jeho fanoušci o něm často říkají, že přináší neštěstí. Známý americký komiks Vrána má nové pokračování. Dnes ho na Komiksfestu představil jeden z autorů, kreslíř Alexander Maleev. Román v obrazech s názvem Vrána - Mrtvá doba, vznikl už v roce 1996, ale až nyní se dočkal české verze. Potřetí se tak komiksoví nadšenci setkávají s příběhem mstitele, který dostane šanci, aby pomstil smrt svých blízkých. 

Video Kreslíř Maleev představil další pokračování komiksu Vrána
video

Kreslíř Maleev představil další pokračování komiksu Vrána

Mrtvou dobu kreslil Bulhar Alexandr Maleev před osmnácti lety, když si ho coby mladého talentovaného ilustrátora vybral legendární James O'Barr - autor původního komiksu Vrána. „Pracovali jsme s papírem, mnohem víc než teď. Dnes děláme spoustu věcí na počítači. Práce na Vráně, to byla práce s inkoustem, zubním kartáčkem, krémem na boty, se vším, co dělá černou nebo bílou,“ vysvětluje Maleev.

Původní Vrána vyšla poprvé v roce 1989 a stala se hitem nezávislého komiksu. Příběh, který psal a kreslil James O'Barr, aby se vyrovnal se smrtí své přítelkyně, zaujal 750 tisíc čtenářů a také Hollywood. Právě díky filmu se Vrána stala v roce 1994 fenoménem. Během natáčení se za záhadných okolností zabil herec Brandon Lee. V jedné ze zbraní byly ostré náboje.

Vrána a její pokračování se od ostatních komiksů o superhrdinech odlišují tématem a zpracováním. Jsou temná, plná bolesti a hrůzy, ale i lásky. A také jsou nejprodávanějšími černobílými komiksy vůbec.