Některé prodejny měly potíže s přijímáním plateb kartou. Výpadky systému přiznala ČSOB

Někteří prodejci měli v pondělí znovu problémy s přijímáním plateb kartou. ČSOB přiznala výpadky systému, podle její mluvčí Michaely Průchové ale i v nejkritičtějších okamžicích prošlo 70 až 80 procent transakcí. Problémy s platbami se vyskytly už v pátek.

„Po víkendu, kdy platební terminály fungovaly bez problémů, se dnes v našich prodejnách bohužel opět objevily komplikace při platbách kartou. Pokud zákazníci chtějí provést platbu kartou, platba trvá výrazně déle, a nebo se může stát, že neprojde vůbec,“ řekla v pondělí za řetězec Lidl Zuzana Holá. Zákazníkům firma doporučuje, aby s sebou do prodejen nosili pro jistotu i hotovost.

Problémy podle informací agentury ČTK byly také například v knihkupectví Luxor či v dm drogerii.

„V současné době vrcholí předvánoční nákupní horečka a evidujeme prudký nárůst bezhotovostních platebních transakcí včetně mikroplateb v řádech desítek a nižších set korun. Bohužel právě extrémní počty bezhotovostních plateb v kombinaci s přísnějším, dvoufaktorovým ověřením uživatele způsobují výpadky systému,“ řekla mluvčí ČSOB Michaela Průchová.

Dopoledne byl podle ní platební systém několikrát přetížený. Technici ČSOB jsou v pohotovosti a snaží se udělat vše, aby se chvíle s platbami zvládly, dodala mluvčí. I ona doporučila nosit na menší nákupy hotovost.