Rockaway může koupit lídra knižního velkoobchodu Euromedia Group

Investiční skupina Rockaway může koupit lídra knižního velkoobchodu Euromedia Group. Transakci, která se uskutečnila s finanční podporou skupiny Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, schválil Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚOHS), potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Euromedia je lídrem knižního velkoobchodu a vlastní nakladatelské značky jako Knižní klub, Ikar nebo Universum.

„Ke spojení dochází v maloobchodním a velkoobchodním prodeji knih a provozování knižních vydavatelství/nakladatelství. Rozhodnutí je již pravomocné,“ uvedl Švanda.

Euromedia Group podle údajů za rok 2015 vydala 560 titulů, více jich na trh poslala jen skupina Albatros Media. Euromedia Group ale mezi nakladateli vykázala předloni nejvyšší obrat 1,305 miliardy korun, za prodej vlastních knih utržila 546 milionů, vyplývá ze zprávy Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Investiční skupina Rockaway zastřešuje aktivity internetového podnikatele Jakuba Havrlanta. Prostřednictvím E-commerce Holdingu, do kterého v roce 2014 majetkově vstoupila společnost Czech Media Invest, podniká zejména v on-line prodeji. Holding v minulosti převzal například e-shop Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz. Předloni E-commerce Holding spustil projekt internetového prodeje potravin Kolonial.cz.