Novým majitelem Grandhotelu Pupp je GHPCZ Invest Limited

Novým vlastníkem karlovarského Grandhotelu Pupp se stala společnost GHPCZ Invest Limited, která je součástí investiční skupiny Unicapital finančníka Pavla Hubáčka. Nový vlastník se chystá do hotelu investovat, sdělil mediální zástupce hotelu Marek Pražák.

Grandhotel Pupp
Zdroj: ČTK Autor: Okla Michal

Akcie hotelu koupil nový vlastník od společnosti PND Kyresan. Ta jej ve dvou vlnách ovládla v loňském roce, když nejprve získala akcie rozhodujících spolumajitelů Grandhotelu Pupp a následně vykoupila i zbylé podíly drobných akcionářů.

Jeden z nejstarších tradičních hotelů v Evropě čekají pod novým vlastníkem investice do zkvalitňování služeb, zejména do vybavení pokojů a rekonstrukce servisních částí hotelu. Zahájena byla již také rekonstrukce Becher's Baru, který je jedním ze společenských center karlovarského filmového festivalu. Otevřít by se měl podle ředitelky hotelu v dubnu.

Pupp je spoluzakladatelem nadace Film-Festival Karlovy Vary, která je pořadatelem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a v Puppu také bydlí většina prominentních hostů festivalu včetně hollywoodských hvězd.

Ještě předchozí vlastník plánoval zapojit Grandhotel Pupp do dalších akvizic hotelů v Evropě. Tento plán má i nový vlastník. „Grandhotel Pupp je nejprestižnější tuzemskou značkou v hotelovém byznysu. Nyní jsme i dostatečně kapitálově silní na to, abychom ve spolupráci s vlastníkem postupně vytvořili hotelovou síť ve střední a východní Evropě,“ doplnila Andrea Pfeffer-Ferklová.

Společnost Grandhotel Pupp loni po majetkovém vstupu PND Kyresan navýšila své základní jmění o 307 milionů korun na celkových 460 milionů. V roce 2015 vytvořil hotel zisk 16 milionů korun.