Pětina firem chce zaměstnance nabírat, desetina zvažuje propouštění

Pětina českých podniků se chystá nabírat do začátku letních prázdnin nové zaměstnance. Hlavně kvůli nárůstu zakázek. Jen deset procent podniků zvažuje propouštění. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory.

Video Události
video

Události: Pětina firem chce zaměstnance nabírat, desetina propouštět

Firmy přitom mají o vhodné uchazeče často nouzi. Mnohem víc šancí tak teď dostávají například i absolventi středních i vysokých škol – nedostatku zkušeností navzdory.

Veronika Coufalová začala práci hledat loni poté, co jí skončila mateřská. Našla ji ve firmě Kores, která vyrábí lepidlo a kancelářské potřeby. Společně s ní firma přijala do výroby ještě dalších devět lidí. Stoupl jim totiž počet objednávek.

Pětina produkce tohoto sortimentu jde na tuzemský trh. Zbytek potom do zahraničí, především do Ruska a zemí Evropské unie. A nabírat chtějí i letos, některé pozice se jim ale obsadit nedaří.

„Potřebujeme pracovníky do chemického vývoje, kde se jedná o chemické či technické vzdělání. Tam je samozřejmě problém s nalezením odpovídajícího personálu,“ říká jednatel a výrobní ředitel firmy Tomáš Říha.

Firmy už nabírají i absolventy bez praxe

Zájem o nové lidi mají i další firmy v Česku. Kvůli nízké míře nezaměstnanosti se o ně často přetahují nabídkou vyšší mzdy nebo různými benefity. Podniky jsou teď také otevřenější k nabírání absolventů bez zkušeností.

„Velký zájem je o studenty nebo absolventy různých řemesel do výrobních společností, ale současně například i o zdravotní sestry,“ uvádí ředitelka společnosti Profesia Zuzana Lincová.

Ve firmě Mediware vyvíjející software pro medicínské přístroje si vhodné uchazeče o práci v poslední době hledají už na školách, ještě než dostudují. „Většinou si vyhlídneme studenty ve třetím ročníku a postupně je sami vychováváme, protože se jedná o poměrně složitou problematiku,“ říká zakladatel firmy Jiří Potůček.

Absolventi technických škol mají aktuálně až sedmkrát vyšší šanci získat práci než ti z humanitních. Rozdíly jsou i ve výši nabízené nástupní mzdy.

Nástupní mzdy absolventů VŠ
Zdroj: Grafton Recruitment
Autor: ČT24