Podnikateli roku se stali ve Středočeském kraji Miroslav Jelínek a v Praze Leopold Bareš

Generální ředitel a spolumajitel společnosti Strojmetal Aluminium Forging Miroslav Jelínek získal titul EY Podnikatel roku 2016 Středočeského kraje. Podnikatelem roku 2016 hlavního města Prahy se stal majitel společnosti Sipral Leopold Bareš. 

Miroslav Jelínek (vlevo) a Leopold Bareš
Zdroj: ČTK Autor: Vondrouš Roman

V hlavním městě a Středočeském kraji byl regionální vítěz vyhlášen podvanácté. Loňským vítězem ve Středočeském kraji se stal předseda představenstva a majitel společnosti GZ Media Zdeněk Pelc, který zvítězil i v celonárodním klání a získal národní titul EY Podnikatel roku 2015 ČR. Titul vítěze v hlavním městě za rok 2015 obdržela generální ředitelka společnosti Renomia Jiřina Nepalová.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 28. února 2017 v Praze.

 Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha, následují Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 8. až 11. června 2017 v Monte Carlu. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR a primátorky hlavního města Prahy.