Nemovitostní fond ČS koupil za 4,4 miliardy mrakodrap City Tower

ČS nemovitostní fond koupil od společnosti PPF Real Estate Holding budovu City Tower v Praze na Pankráci. Hodnota transakce je 4,4 miliardy korun. City Tower je se 108 metry nejvyšší budovou v Praze a po brněnském mrakodrapu AZ Tower druhou nejvyšší v České republice. 

Zdroj: Fotobanka ČTK Autor: Martin Štěrba

„Akvizice budovy je milníkem ve vývoji ČS nemovitostního fondu a jednou z nejvýznamnějších transakcí na trhu komerčních nemovitostí ve střední Evropě v letošním roce,“ uvedl Filip Kubricht, předseda představenstva investiční společnosti Reico, která fond obhospodařuje.

City Tower má 27 nadzemních pater především s kancelářskými prostory a tři podzemní patra se 781 parkovacími místy. Celková pronajímatelná plocha je zhruba 48 900 metrů čtverečních a je plně obsazená. Největším nájemcem budovy je Raiffeisenbank, která zaujímá zhruba 40 procent celkové pronajímatelné plochy.

Fond už vlastní budovy za zhruba 7 miliard

Realitní fond České spořitelny už letos koupil za 681,4 milionu korun (25,2 milionu eur) administrativní budovu Rohan Business Center v pražském Karlíně. Objekt přebírá od rakouské developerské společnosti Karimpol Group.

Fond tak nyní vlastní deset budov v tržní hodnotě zhruba 11,5 miliardy korun. Vedle nově koupené budovy má dalších pět objektů v Praze a dva v Bratislavě. Po jedné budově fond vlastní v Brně a Českých Budějovicích.

ČS nemovitostní fond, spravovaný firmou Reico investiční společnost České spořitelny, vznikl v roce 2007. Podle spořitelny je největším a nejstarším podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Ke konci srpna do něj investovalo 45 000 podílníků.