Kofola ČeskoSlovensko tím posiluje svou pozici v adriatickém regionu. Generální ředitel Kofoly Jannnis Samaras uvedl, že dohoda představuje důležitý krok v růstu skupiny.

Jannis Samaras
„Značka Studenac představuje vše, co u značek hledáme. Tedy bohatou historii a zákazníky se silnou emoční vazbou na značku. Studenac nyní potřebuje zásadní obnovu a to je něco, co umíme velmi dobře.“
Jannis Samaras
Mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová uvedla, že po odkupu nápojové divize na konci roku 2016 se Podravka soustředí na rozvoj svého potravinového a farmaceutického portfolia. Spolu s novým majitelem Studenacu se ale zasadí o to, aby ve firmě pokračovala výroba a byla zajištěna pracovní místa tak, jak stanovuje kolektivní smlouva.
Většinovým vlastníkem Kofoly je společnost KSM Investment patřící rodině Samarasů, kterou navenek zastupuje především předseda představenstva Jannis Samaras. Loni dosáhla Kofola tržeb 7,19 miliardy korun (meziročně o 14,6 procenta více) a provozního zisku 589 milionů korun (o 33,1 procenta více).