Manažerem roku 2015 se stali Miroslav Dvořák a Radka Prokopová

Předseda představenstva a generální ředitel strojírenské společnosti Motor Jikov Group Miroslav Dvořák a jednatelka a výkonná ředitelka výrobce sanitární techniky Alca Plast Radka Prokopová se stali vítězi soutěže Manažer roku 2015. Třiadvacátý ročník soutěže pořádaly Svaz průmyslu a dopravy, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a Česká manažerská asociace. Podle organizátorů byly v letošním ročníku vidět především úspěchy manažerů z průmyslu, který měl výrazný podíl na loňském silném růstu ekonomiky.

Video 90’ ČT24 - Královnino jubileum a britské referendum o EU
video

Manažerem roku 2015 se stali Miroslav Dvořák a Radka Prokopová

Zlatý odznak vítězným manažerům předal prezident Miloš Zeman. Desítce nejlepších manažerů přišel pogratulovat i předseda vlády Bohuslav Sobotka, který ocenil význam manažerů pro českou ekonomiku a společnost vůbec. A pomyslnou štafetu svým nástupcům předali loňští vítězové, jimiž byli předseda představenstva a generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš a prezidentka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

„Vítězství v soutěži si vážím, neboť přináší možnost porovnání lidí v branži. Pro ty, kteří uspějí, jde o jistou odměnu a potvrzení toho, že jejich práce a to, co dokázali, snese nejvyšší republikové srovnání,“ komentoval zisk ocenění Dvořák. Prokopová chce vítězství v soutěži využít nejen k propagaci vlastní společnosti, ale také inspirovat případné následovníky.

„Rok 2008 byl rok boomu, o rok později jsme byli v těžké krizi, dnes se vracíme zpět. Myslím si, že byla jednoduše větší nabídka než pobídka a svět nedokázal věci korigovat.“

Miroslav Dvořák

Manažer roku 2015 a generální ředitel strojírenské společnosti Motor Jikov Group

„Ekonomicky úspěšný rok 2015 potvrdil, že rozhodující podíl na něm měl opět průmysl. Proto jsem šťastný, že jak manažer roku, tak manažerka roku působí v průmyslu. Vyhráli s jasnou převahou,“ uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. „Jsou to lidé, kteří fabriky vybudovali, řídí je a starají se o jejich růst, a to v podmínkách obrovské konkurence,“ doplnil prezident konfederace Jan Wiesner.

Premiér Bohuslav Sobotka na předávání cen Manažer roku 2015
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Kamaryt

Deset nejlepších manažerů bylo vybráno do žebříčku TOP 10. Vedle Dvořáka a Prokopové jimi jsou předseda představenstva ATAS elektromotory Náchod Otto Daněk, ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby Josef Hendrych, ředitelka a jednatelka LD Seating Jitka Hurábová, generální ředitel Řízení letového provozu Jan Klas, předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary Monika Nebeská, generální ředitel a prokurista VÚTS Liberec Miroslav Václavík, předseda představenstva Kovodružstva Strážov Václav Valter a generální ředitel ČEZ Distribuce Richard Vidlička.

Oceněni byli i manažeři v dalších kategoriích. Titul mladý manažerský talent získala ředitelka AAA Auto Karolína Topolová, vynikající manažer malé firmy do 50 zaměstnanců ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna, vynikající manažer střední firmy do 250 zaměstnanců ředitel VÚTS Liberec Miroslav Václavík. Do síně slávy byl uveden Jan Preclík, který byl po dvě desetiletí v hodnotící komisi soutěže.