Firmou roku je výrobce stavebních modulů Koma Modular

Vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2015 je výrobce stavebních modulů Koma Modular. Ocenění Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala Rehana Ježková, jež vyrábí oblečení pro rodiče, kteří své děti nosí na těle. Výsledky desátého ročníku soutěže, jejímž posláním je podpora podnikání v Česku, byly vyhlášeny dnes na pražském Žofíně.

Video Mimořádné pořady ČT24 - Firma a živnostník roku
video

Záznam vyhlášení z pražského Žofína

Vítěznou firmu zvolila 12členná porota. O sedmi finalistech Živnostníka roku rozhodla veřejnost v SMS hlasování, z nich vybrala vítěze porota.

„Vyrábíme stavby v závodě na lince, podobně jako se vyrábí auta a pak z nich děláme moduly pro nejrůznější účely,“ uvedl ředitel marketingu Koma Modular Martin Hart. Ze zisků a za pomoci dotačních programů firma vybudovala moderní sofistikovaný výrobní závod. Zlínské společnosti se podařilo zcela změnit tvář původního zemědělského družstva a její produkty jsou součástí nejrůznějších projektů v ČR i v zahraničí.

Druhé místo patří letos společnosti Fenix Trading z Jeseníku v Olomouckém kraji. Firma vyrábí elektrické sálavé topné systémy. Třetí příčku obsadila společnost Workswell. Pražská firma, která vznikla jako start-up studentů během studia, se zabývá rozvojem a aplikací nových trendů v oblasti bezkontaktního měření teploty a strojového vidění.

Vyhlašovatelem soutěže jsou Hospodářské noviny. Firmy byly v krajských kolech hodnoceny z poloviny na základě hlasů poroty a z druhé půlky podle tzv. skóringu, který byl vypočítán pomocí ukazatelů rentability, likvidity, zadluženosti, aktivity, ziskovosti a produktivity. V kategorii Živnostník roku rozhodovala porota na základě podnikatelského příběhu.