Žádný nástupce Roomsteru nebude, hlásí Škoda Auto

Škoda Auto se rozhodla podle svých slov opustit klesající sektor velkoprostorových vozů MPV a bude se nyní plně soustředit na sportovně užitková SUV. A právě z tohoto důvodu neplánuje uvést na trh nástupce současného modelu Roomster.

Podle mluvčího Škody pro český trh Vítězslava Pelce trhy jasně ukazují trend rostoucí poptávky a dynamického vývoje v segmentu SUV. „Z tohoto důvodu vyvíjí Škoda maximální úsilí k posílení své modelové palety v kategorii vozů SUV. Značka nebude nadále rozvíjet svoji pozici v segmentu MPV, nástupce modelu Škoda Roomster není plánován,“ uvedl.

Že automobilka už nepočítá s žádným dalším Roomsterem je podle společnosti dané čistě vývojem na trhu a modelovou strategií značky. Žádná souvislosti s aférou koncernu Volkswagen ohledně podvádění s měřením emisí zde prý není.

Přitom ještě v září hovořily neoficiální informace o příchodu nového modelu MPV do poloviny příštího roku. Škoda podle Pelce spekulace nekomentuje.

Roomster v Kvasinách skončil

Škoda Auto zastavila v Kvasinách výrobu první generace Roomsteru po devíti letech letos v dubnu. Celkový počet vyrobených kusů nepřesáhl půl milionu. Roomster druhé generace měl mít mnoho společných prvků s novým Volkswagenem Caddy, který se vyrábí v Polsku.

V příštím roce se ale nejprve na ženevském autosalonu objeví koncept velkého sedmimístného terénního SUV od Škody a do prodeje by měl jít vůz na konci roku. Následovat by měla i verze kupé určená primárně pro asijský trh a také nový Yeti. V delším časovém horizontu, pravděpodobně v roce 2018, by se mohl objevit ještě další terénní vůz, malý crossover o velikosti Fabie.