Jančura chce v Praze provozovat i levnější taxíky

Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura chce od nového roku zavést v Praze segment taxíků střední třídy s cenou 18 korun za ujetý kilometr. Vedle dosavadní taxislužby Tick Tack tak chce podnikatel konkurovat ostatním taxislužbám nízkou cenou.

V současnosti už společnost Radima Jančury provozuje flotilu 150 vozů Audi A6. Cestující v nich ale zaplatí 28 korun za kilometr v případě telefonické objednávky a 25 korun při objednávce prostřednictvím mobilní aplikace. Počet těchto vozidel, která bude společnost dále provozovat pod obchodní značkou Tick Tack, se má podle plánu společnosti od ledna rozšířit na dvě stě.

Pod značkou Green-Prague pak chce s byznysem zasáhnout do segmentu taxíků za nízkou cenu. „Chceme začít jezdit se stovkou nových vozidel Škoda Octavia na stlačený zemní plyn (CNG),“ řekl na dnešním setkání s novináři Jančura. Podobně jako u vozů Tick Tack by i vozidla Green-Prague měla být vybavena pasažérskými tablety, kde si cestující mohou zkontrolovat trasu cesty, to, zda je řidič neveze oklikou, kurz eura i předpokládanou vzdálenost.

Řidiče chce přetáhnout konkurenci, bude vybírat nižší provizi

Celkem společnost objednala zatím nezávazně šest set vozů na stlačený zemní plyn, jejich odběr ale podmiňuje získáním dostatečného počtu řidičů. Na rozdíl od zahájení provozu před dvěma lety už nechce spoléhat na řidiče nováčky, ale má zájem o zkušené šoféry. Ty chce konkurenci přetáhnout především vybíráním nižší provize za služby dispečinku.

„Dnes řidiči, kteří jezdí pod dispečinky, platí pět až dvacet tisíc korun poplatek pouze za dispečink, nikoliv za auto a pojištění,“ uvedl Jančura. Řidičům chce proto nabídnout služby dispečinku za tisíc korun. Spolu s pronájmem vozidla značky Škoda Octavia by pak měl řidič zaplatit zhruba třináct tisíc korun měsíčně.

V případě vozů Audi pak jde o poplatek 25 tisíc korun. U tohoto segmentu pak společnost vybírá u zakázek nad dvě stě korun ještě sedmiprocentní provizi za zprostředkování klienta, dodal Jančura.

Omezení okrádání cizinců v Praze

Od snížení nákladů pro řidiče společnost očekává, že se podaří omezovat množství podvodů zejména na cizincích, kterými jsou pražští taxikáři dlouhodobě pověstní. Tento cíl si nicméně Tick Tack stanovil už před dvěma roky, kdy na pražský trh vstupoval, a nyní uznal, že okrádání zákazníků se zatím příliš neomezilo.