Kreditky, bankomaty i pobočky Citibank přejdou pod Raiffeisenbank

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil Raiffeisenbank převzít retailovou část svého konkurenta Citibank, potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí je už pravomocné. Podle úřadu fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Zdroj: ČTK Autor: Josef Horázný, Martin Štěrba

Raiffeisenbank má převzít část Citibank poskytující v Česku služby fyzickým osobám, a to včetně čtyř set jejích zaměstnanců. Transakce se týká také segmentu kreditních karet, poboček a bankomatů. Cenu ani další detaily dohody firmy nesdělily.

Citibank se v ČR podle mluvčí Evy Chaloupkové soustředí na bankovní služby pro české firemní, institucionální a komerční klienty a také rozšiřovat spolupráci s nadnárodními klienty a globálními investory. Prodej se uskutečnil na základě dlouhodobé strategie Citi snížit aktiva v Citi Holdings a už dříve oznámené strategie, která má směřovat k urychlení transformace osobního bankovnictví. Tento segment bude nově zahrnovat 24 zemí.

„Převzetí retailové části české Citibank je plně v souladu s naší strategií. Chceme i nadále budovat banku zaměřenou primárně na movitější klienty, kteří mají zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství.“ 

Igor Vida

generální ředitel Raiffeisenbank