Sedm ložnic a vlastní přístav. Nejdražší byt v Dubaji je na prodej

V přepočtu za 1,3 miliardy korun je na prodej vůbec největší a nejdražší apartmán v Dubaji. Jeho budoucí majitel si za tuto cenu bude moci dopřávat spánek v sedmi ložnicích na téměř 4000 m2. Pro chvíle odpočinku poslouží hned tři střešní bazény s panoramatickým výhledem na město či soukromá sauna. Dostatek prostoru je vymezen i pro dopravní prostředky všeho druhu.

Video Ekonomika ČT24
video

Nejluxusnější byt v Dubaji na prodej

Dubaj je známý pro své architektonické výstřelky. A upoutat pozornost má právě i nový developerský projekt s nejluxusnějšími byty v historii města. Kromě přepychového interiéru nabízí apartmán také dvanáct parkovacích stání pro vozy, vlastní přístav a přistávací plochu pro vrtulníky. Neméně luxusní je i zbytek bytového domu. Klimatizace je například zavedena i do venkovní zahrady s vodotrysky.

„Design je trochu inspirovaný japonskou architekturou a úspěch projektu je zatím obrovský. Prodali jsme téměř 35 procent z budovy,“ říká obchodní ředitel Omniyat Mohammed Hmeid. Kupec pro nejdražší byt se ale zatím pořád nenašel. Cílová skupina totiž není velká – developer hledá investora, který má podobně exkluzivní bydlení i v jiných městech.

„Větší příležitost na trhu s bydlením v Dubaji je v současné době ve středu trhu, kde je obrovský nedostatek nabídky, a naopak velká poptávka. Většina developerů se proto teď zaměřuje tímto směrem a staví cenově dostupné byty.“

Alan Robertson

generální ředitel JLL MENA

Ceny nemovitostí v hlavním městě Spojených arabských emirátů přitom dlouhodobě klesají. Za poslední rok v průměru o víc než 12 procent. I přes poptávku po skromnějších projektech se ale architekti pokouší posouvat hranice extravagance.