Výrobce mobilů HTC zamířil do Brna. Zaměstná stovky lidí

Brno - Nové servisní centrum otevře v Brně tchajwanský výrobce mobilních telefonů HTC. V něm se budou setavovat přístroje z celé Evropy, a práci by tak v centru mělo najít několik stovek lidí. Firma se nastěhuje do už stojící budovy v průmyslové zóně Černovická terasa.

Až několik stovek zaměstnanců hledá nyní tchajwanský výrobce na jižní Moravě. Přestože developerská firma CTP Invest nechce zatím sdělit bližší informace, uvedla, že výrobu by společnost HTC mohla v jihomoravské metropoli spustit v nejbližší době. O investici s vedením firmy jednala i poslanecká delegace, která byla začátkem února na Tchaj-wanu. Společnost se rozhodovala mezi Polskem a Českem, a jednání o místo v tuzemsku probíhalo několik měsíců.

Mezi inzeráty se tak objevují už první pracovní nabídky a personální agentury zahájily nábor nových zaměstnanců. V budoucnu by se počet zaměstnanců pracující ve starší části areálu Černovické terasy mohl pohybovat až kolem jednoho tisíce.

Firmu do Brna táhnou vhodné prostory a kvalifikovaní lidé

Firma vyrábějící mobilní telefony podle developera zamířila do Brna proto, že se tam nacházejí prostory, které tchajwanská společnost shání a developer je schopný jí je rychle zajistit. HTC by tak měla sídlit v nyní už stojící budově, která jí kapacitně vyhovuje.

Dalším plusovým bodem pro Brno je také velké množství univerzit a tím i kvalifikovaných pracovních sil. Svoji roli mohla v případě černovické terasy sehrát i blízkost letiště a dálnice. Na jižní Moravě by tak mělo vzniknout evropské servisní středisko pro telefony značky HTC, kde se bude spravovat velká část chytrých telefonů patřící této značce z celého kontinentu.