EU: Lidé mají právo vědět, odkud pochází jejich párky či lasagne

Spotřebitelé mají právo znát původ masa ve zpracovaných potravinách, například v lasagních či párcích, shodl se na tom Evropský parlament. „S názorem europoslanců se obecně dá souhlasit, že přinese větší kvalitu zboží, ale nepředpokládám,“ prohlásil ředitel Českého svazu zpracovatelů masa Jan Katina, který si není jist, zda si jsou lidé za tuto informaci ochotni připlatit. Zákazníci v EU znají už teď původ nezpracovaného hovězího a od dubna budou mít přehled rovněž o nezpracovaném vepřovém, skopovém, kozím a drůbežím mase. Jestli se europoslanecký návrh stane skutečností, není jasné, protože usnesení, které vyzývá Evropskou komisi k přípravě příslušné směrnice, je nezávazné.

Podle Evropského parlamentu jasné označení původu zpracovaného masa ve výrobcích jednoznačně posílí důvěru spotřebitelů v prodávané produkty a zároveň přinutí výrobce lépe rozkrýt výrobní procesy. „Spotřebitel má na tyto informace právo,“ domnívá se europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). Europarlament také poukázal na výsledky průzkumu veřejného mínění, podle kterých je pro 90 procent respondentů informace o původu masa důležitá.

Rozšíření spotřebitelských informací u zpracovaného masa ale povede ke zdražování. „Otázkou je, zda si jsou lidé za informaci ochotni připlatit,“ dodal Kalina. Podle Sehalové ale cenu tvoří spíše marže a náklady na označení by tvořily jen minimální část ceny.

Video Katina: Otázkou je, zda si jsou lidé za informaci ochotni připlatit
video

Katina: Otázkou je, zda si jsou lidé za informaci ochotni připlatit

V Evropské unii se začalo o původu hovězího informovat v souvislosti s nemocí šílených krav (bovinní spongiformní encefalopatie, BSE). Povinně se tyto údaje u nezpracovaného hovězího a výrobků z něj musejí uvádět od ledna 2002. Spotřebitel tak může zjistit, kde se zvíře narodilo, kde bylo chováno a kde poraženo. Od letošního dubna se označování původu rozšíří i na nezpracované vepřové, skopové, kozí a drůbeží maso.

Skandál s nepřiznaným koňským masem v potravinách v Evropě vypukl předloni v lednu. Tehdy se koňská DNA našla v mražených mletých karbanátcích prodávaných v supermarketech v Irsku a Velké Británii. Později se ukázalo, že do podvodů s koninou byla zapletena jatka a obchodníci s masem od Rumunska po Nizozemsko. Výrobci nahrazovali levnější koninou dražší hovězí maso. Několik případů bylo v rámci aféry odhaleno i v České republice.