Mercedes bude montovat své vozy na Východě

Berlin/Praha - Automobilka Mercedes postaví novou továrnu v Rumunsku nebo v Polsku. Uvedl to magazín Automobilwoche. Z montážních pásů by měly sjíždět příští generace vůzů třídy A a B. Firma potřebuje zlevnit výrobu, současná generace kompaktních vozů nepřináší Mercedesu prakticky žádný zisk. Novinky by na trh měly přijít za tři roky.

Mercedes se stěhuje na Východ. Ještě nedávno nemyslitelné, stále vyšší náklady v Německu ale automobilku nutí poohlížet se jinde. Brzy tak zřejmě budou po silnicích jezdit Mercedesy s rodným listem z Rumunska nebo Polska. Konkrétní zemi zatím automobilka nepotvrdila, s tím, že o výrobě v levnějších zemích uvažuje, se ale netají.

Třídy A a B musí ve svém segmentu čelit velmi silné konkurenci. Nová továrna ve východní Evropě by nám proto měla pomoci dosáhnout rozumných výrobních nákladů a tím i nižší konečné ceny.
„Zákazníkům v prémiovým segmentu půjde hlavně o kvalitu výsledného produktu a pokud budeme schopni tuto kvalitu udržet, tak si myslím, že auto nebude mít problémy s prodejem,“ umlčela konzervativní kritiku Věra Ostrá z časopisu Auto 7.

Mercedes už vyrábí například v Číně nebo Indii, ale jen pro tamní trhy. Plnohodnotnou továrnu má mimo Německo zatím jen jednu, ve Spojených státech.