O2 a Vodafone umožňují blokaci nevhodných stránek na mobilech dětí

Barcelona - Telekomunikační firmy Telefónica O2 a Vodafone zavedly webové stránky, které umožňují rodičům, aby zabránili dětem v přístupu na nevhodné stránky z mobilního telefonu. Telefónica dnes doplnila, že službu zavádí pro všechny své evropské pobočky. 
   

Podle mluvčího Vodafonu ČR Filipa Hrubého 98 procent dětí ve věku mezi 12 a 17 lety má k dispozici mobilní telefon a většina z nich intenzivně využívá také internet. Přes 50 procent dětí je ochotno jít s neznámou osobou na schůzku dohodnutou přes internet a téměř všechny děti již o sobě nebo o své rodině sdělilo na internetu důvěrné informace.

Vzhledem k vysokému počtu dětských uživatelů mobilních telefonů spustila Telefónica webové stránky, na kterých nabízí možnost zamezení přístupu dítěte z mobilního telefonu k nevhodnému obsahu, jako jsou mimo jiné erotické stránky. Aplikace obsahuje různé způsoby filtrování obsahu a zjišťování věku uživatele. Využít ji mohou klienti z Velké Británie, Irska, Německa a České republiky.

Zákazníci Vodafonu mohou v rámci zabezpečení mobilních telefonů aktivovat svým dětem například Dětský profil, který zamezuje přístupu k erotickému obsahu na portálu Vodafone live!, blokovat volání na čísla řídící se speciálním ceníkem nebo využít nabídku, která kontroluje výdaje za mobilní služby.