Portál Atlas se zřejmě spojí s Centrum.cz

Praha - Akcionáři zřejmě prodali Atlas konkurenčnímu portálu Centrum.cz. Oficiální oznámení tohoto kroku plánují firmy na úterý. Cena, za kterou se obchod uskuteční, se pohybuje v rozmezí 600 až 800 milionů korun. Z dostupných informací zatím není jasné, zda Atlas koupila společnost NetCentrum, která Centrum.cz provozuje, nebo její nový vlastník americký fond Warburg Pincus, který do NetCentra vstoupil loni v prosinci.

Stránky Centrum.cz jsou třetím nejnavštěvovanějším webem na českém internetu po Seznamu a iDnesu a druhým nejoblíbenějším vyhledavačem. V průměru ho navštěvuje 2,7 milionu lidí měsíčně. Atlas zastává mezi vyhledávacími portály třetí místo a loni v prosinci jeho služeb využilo 1,9 milionu lidí. Kdyby se oba portály spojily, překonaly by tak v počtu návštěv současnou jedničku na trhu Seznam.

Výkonný ředitel Seznamu Pavel Zima se ale posílení konkurence neobává. „Podle mě není cílem investora budovat konkurenci Seznamu. Ale primárním cílem investora je vydělat peníze,“ zdůraznil.

Podobný názor zastává i většinový vlastník Seznamu Ivo Lukačovič, který již dříve konstatoval, že i po spojení Centra a Atlasu by i nadále zůstal největším konkurentem firmy americký Google, jehož podíl na českém trhu dosáhl ve třetím čtvrtletí 29 procent. Centrum a Atlas dohromady zabírají zhruba pětiprocentní díl.