Hyundai upřesnila plány na výrobu levného vozu pro asijský trh

Ženeva - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor Co. zvažuje možnost výroby levného vozu pro asijský trh. Model v ceně kolem 3500 dolarů (přes 57 000 Kč) by mohla automobilka začít vyrábět v příštích dvou až třech letech. Řekl to agentuře Reuters prezident a generální ředitel indických operací automobilky H.S. Lhim.

Společnost Hyundai již dříve uvedla, že uvažuje o výrobě levného malého auta, kterým by v době rostoucích cen ropy přilákala nové zájemce v Číně a Indii. Nikdy však její zástupci nemluvili o tom, kdy by podobný vůz mohl přijít na trh.

Podle Lhima nechce Hyundai novým autem konkurovat vozu Nano indické automobilky Tata, který stojí 2500 USD. „Není to konkurent vozu Nano, protože oni se zaměřili na majitele motocyklů,“ uvedl. Nový vůz by měl konkurovat spíše vozům automobilky Nissan-Renault či indického výrobce motocyklů Bajaj Auto, jejichž cena má být podobná. Model Hyundai bude určen hlavně pro indický trh, ale prodávat by se mohl i v Číně a na dalších asijských trzích.

Hyundai minulý týden otevřel druhou továrnu v Indii, která má zdvojnásobit jeho výrobní kapacitu v zemi na 600 000 vozů ročně. Vyrábět se zde má hlavně oblíbený model minivozu i10.