V Brně začaly potravinářské veletrhy Salima

Brno - Na brněnském výstavišti dnes začaly mezinárodní potravinářské veletrhy Salima 2008. Novinkou letošního 26. ročníku veletrhu je také prezentace asijských firem. Hlavní téma představuje zdravý životní styl a biopotraviny, nejrychleji rostoucí segment světového potravinářského trhu.

„Tisíc šedesát vystavovatelů si letos koupilo 23 tisíc metrů výstavní plochy. Troufal bych si říct, že Salima s takovou mezinárodní účastí ještě nikdy nebyla,“ uvedl Alexander Tóth, ředitel obchodní skupiny Brněnské veletrhy a výstavy. Součástí akce je také 13. mezinárodní vinařský veletrh Vinex, 23. mezinárodní veletrh zařízení pro obchod, hotely a stravování Inteco a 4. mezinárodní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství.

Ve čtvrtek proběhne na Salimě asijský den. Budou zde prezentovány exotické potraviny a speciality z asijských zemí. Projektová manažerka BLI Thajsko Kannika Kaenwong, jejíž společnost zajišťuje účast thajských firem na mezinárodních veletrzích, řekla: „Myslím, že Češi budou naše jídlo milovat. Už není tak pálivé.“

Ilustrační foto
Ilustrační foto