Pražská burza při mírné aktivitě klesala

Praha - Pražská burza se dnes opět potýkala jen s malým zájmem investorů. Obchodování večer uzavřela ve ztrátě, když hlavní index PX byl o 1,01 procenta níže než ve středu, tedy na 1494,30 bodu.

Nejhůře si vedly akcie AAA Auto. Ztratily 3,71 procenta a v závěru obchodování stály 20,26 koruny. Nedařilo se ani petrochemické společnosti Unipetrol (její akcie klesly o 2,37 procenta) a Komerční bance (pokles o 1,53 procenta).

Naopak úspěšný den dnes zažila developerská společnost ECM. Zájem investorů očekávajících příznivé hospodářské výsledky firmy vyhnal cenu jejích akcií o 1,62 procenta na 870,50 koruny. Firma zveřejnila předběžné výsledky hospodaření za rok 2007 až po ukončení obchodování. Provozní zisk se ECM podařilo více než ztrojnásobit na 30 milionů eur.

Největší aktivitu vykazovala pražská burza v první hodině obchodování, kdy investoři projevovali zájem především o akcie Telefóniky, které se tak vyšplhaly až na denní maximum 529 korun. ČEZ byl bez jakékoliv aktivity, když ani lepší výsledky německé společnosti E.ON za čtvrté čtvrtletí nepřinesly zájem o její akcie. Zentiva je stále zahlcena prodejními objednávkami především ze strany zahraničních účtů.