Terminály v družstevních prodejnách umožní platby kartou nebo dobití telefonu

Praha - Dobít si telefon nebo zaplatit složenku bude možné už i v obchodech na venkově, konkrétně v družstevních prodejnách. Služby by měly být dostupné již letos na podzim prostřednictvím speciálních terminálů, které budou umístěny ve zhruba 1500 prodejnách.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev zatím uzavřel výběrové řízení na nákup terminálů, do konce června by měla být s dodavatelem podepsána smlouva. „Do tří měsíců od podpisu budou terminály nainstalovány,“ avizuje předseda svazu Zdeněk Juračka.

V tuto chvíli probíhá analýza, kolik terminálů se bude instalovat, předběžně se počítá s 1500, což by znamenalo, že přístroje by byly umístěny přesně v polovině prodejen. Je však možné, že se terminálů koupí víc.

Terminály umožňují dobití telefonu, zaplacení složenky či koupi dárkové karty. Navíc je lze připojit na kteroukoli banku nebo finanční úřad, zákazník si pak může vybírat peníze či platit kreditními kartami. Celkové náklady projektu se budou pohybovat v desítkách milionech korun, tvrdí Juračka.