AAA Auto zmírnilo ztrátu na 5,3 milionu eur

Praha - Skupina autobazarů AAA hospodařila v letošním prvním čtvrtletí se ztrátou 5,3 milionu eur, tedy více než 132 milionů korun. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku skupina zmírnila propad o 42 procent. Podle analytiků však bude pro největšího tuzemského prodejce ojetin i letošní rok jako celek ztrátový.

Tržby společnosti vzrostly meziročně o 15 procent na 115,3 milionu eur, proti předchozímu čtvrtletí však vykázaly téměř čtyřprocentní pokles. Generální ředitel AAA Auto to připisuje na vrub pokračujícímu zpomalení trhu s ojetými vozy. Ten mají na svědomí vysoké ceny ropy, rostoucí inflace a nejisté ekonomické podmínky, uvedl Denny s tím, že v zemi zároveň roste dovoz levných ojetin nízké kvality.

AAA Auto se propadlo do červených čísel poprvé loni, kdy firma vykázala zisk 120 milionů. Ještě v roce 2006 přitom společnost vydělala přes 175 milionů korun. Stabilizovat firmu má pomoci řada nápravných opatření zejména zásadní zeštíhlování a reorganizace spolu s významným snižováním počtu zaměstnanců. Do konce března ztratilo práci v AAA téměř pět stovek lidí. Celkový počet zaměstnanců má klesnout z původních 3800 na dva a půl tisíce.