Od neděle lze vybírat hotovost u pokladen Intersparu

Praha - V neděli prvního června spouští Česká spořitelna v 29 prodejnách Interspar službu Cashback. V jejím rámci mohou klienti spořitelny, ale i jiných bank, které to umožní, zamířit pro potřebnou hotovost místo k bankomatu k pokladně jednoho z hypermarketů Interspar nebo dvou supermarketů Spar. Podmínkou pro využití služby je nákup v ceně nad 300 korun. Zákazník pak může vybrat hotovost do 1 500 korun.

Vybírat hotovost u pokladen mohou zákazníci některých českých obchodů už zhruba rok. Jako první spustila cashback Československá obchodní banka v prodejnách řetězce Ahold. Letos v dubnu pak Komerční banka spustila cashback ve 12 hypermarketech Globus a na 81 terminálech umístěných v menších obchodech. Pravidla pro využití této služby jsou stejná jako v případě cashbacku ČS v prodejnách Interspar.

Češi se učí cashback využívat. Například klienti ČSOB do loňského listopadu, tedy za zhruba rok fungování této služby, u pokladen supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova vybrali téměř 100 milionů korun. Průměrná částka jednotlivých výběrů podle ředitele přímého prodeje ČSOB Pavla Prokopa lehce roste a loni na podzim činila 1 250 korun. Během několika měsíců chce ČSOB nabídnout službu i ostatním držitelům platebních karet, nejen svým klientům.

Službu cashback mohou využívat zákazníci v některých zemích západní Evropy už více než deset let. Například ve Velké Británii mohou hotovost vybírat kromě zákazníků supermarketů také hosté restaurací a hospod. V Polsku lze cashback využít také u benzinových pump a v multimediálních obchodech.