U:fon začal nabízet mobilní volání

Praha - Telekomunikační operátor U:fon provozovaný společností Mobilkom rozšířil spektrum poskytovaných služeb. Ode dneška začal kromě volání z pevné linky nabízet i telefonování z mobilu. Svým signálem firma pokryla 75 procent populace.

U:fon má uzavřené propojovací dohody se všemi třemi nynějšími mobilními operátory. Bude nabízet mobilní telefony pro technologii CDMA, která není se zavedeným standardem GSM kompatibilní. Telefony tak bude možné použít jen pro SIM kartu od U:fona nebo operátorů nabízejících stejnou technologii v zahraničí.

Firma svým signálem zatím pokryla tři čtvrtiny populace. Do konce roku chce pokrytí zvýšit na 85 procent. Konkurenční operátoři dosahují v tomto ukazateli kolem 99 procent.

Na vysoce nasyceném českém trhu, kde v současnosti připadá na 100 obyvatel 126 mobilních telefonů, chce U:fon letos získat 70 tisíc zákazníků a do tří let jich chce mít 300 tisíc. K dosažení ambiciózního cíle mu má pomoci bezplatné volání v rámci sítě i tarif s nulovým měsíčním paušálem.

Volání do ostatních sítí v ČR vyjde na 3,90 až 4,90 koruny za minutu. SMS bude stát 1,50 Kč, u dražších tarifů budou v rámci sítě zdarma. Vedle nulového tarifu operátor nabídne programy od 100 Kč měsíčně až po rodinný pro tři telefony za 600 Kč.