Absolutním hitem dovolených je Turecko

Praha - Většina zájezdů na prázdninové termíny je vyprodaných. Největší zájem je o destinace Turecko, Egypt nebo Řecko. "Paštiková válka" po počátečním poklesu zájmu Čechů o Chorvatsko zřejmě skončila. Ani dovolené v Chorvatsku netrpí nezájmem.

Zájem o Turecko vzrostl o desítky procent. „Jde o novou destinaci,“ odůvodňuje růst zájmu o zemi z východu Středozemního moře Simona Šenkýřová, poradkyně generálního ředitele INCHEBA. „Češi bohatnou, a proto míří i jinam než do klasických lokalit,“ dodává.

To se týká i Egypta, který je dolarovou zemí a příznivý kurz ke koruně z něj dělá už téměř celoroční destinaci. „Dříve byl považován za postletní až zimní cíl našich turistů,“ uvedla Šenkýřová.

Chorvatsko zavedlo pro letošní rok přísnější podmínky pro vstup do své země. Počáteční pokles prodejů dovolených do Chorvatska už je ale minulostí. I stavy v Chorvatsku jsou pro cestovky uspokojivé. Země s pro nás nejbližším mořem se díky zkvalitňování služeb, tří i čtyřhvězdičkovým hotelům drží na vrcholu zájmu.

Šenkýřová se zamyslela i nad trendem pro příští letní sezonu: „Dovolená bude více než týdenní, aktivní s programem a stále častěji obsluhovaná letadlem,“ zasnila se.