Hledáte práci? Zkuste mobil

Praha - Hledání práce přes mobil je v Česku novinkou. Přichází právě teď a přináší ji server jobs.cz. Službu jobs.cz zná 9 z 10 internetových uživatelů. Na ty mobilní se chce nyní firma zaměřit. V Dobrém ránu České televize projekt představil provozovatel serveru Marek Rajda.

„Komunikace přes mobil je každodenní záležitostí téměř pro každého z nás, je pro nás logickou cestou otevřít se takto lidem. Po výzkumu čtvrtina respondentů projevila zájem o tuto službu a dvě třetiny by chtěly aktivně odpovídat na nabídky firem,“ představil cílovou skupinu zákazníků Rajda.

„Firmám nabízejícím práci tímto způsobem se může líbit to, že lidé můžou pružněji a častěji reagovat na nabídky,“ podíval se na technologii z druhé strany Rajda.

Technicky projekt funguje následovně: Uživatelé vstoupí na stránky jobs.cz, tam budou automaticky rozpoznáni, že vstupují na portál z mobilního telefonu, bude pro ně odfiltrován veškerý nežádoucí obsah a dostane se jim jen ryzích informací.

„Původní nápad pochází z roku 2007, spustili jsme beta verzi, na které pracoval tým 10 lidí asi tři měsíce, tu teď mohou uživatelé připomínkovat,“ popsal vývoj produktu Rajda, cenu ale prozradit nechtěl.