Eurostat radí: V Bruselu se nejvíc krade, v Británii nejvíc prší

Brusel - Eurostat se v posledních měsících zabýval poněkud netradiční statistikou. Porovnával život v evropských metropolích z pohledu často neobvyklých kritérií, například podle toho, jak často prší. Do statistik se dostali také novorození Češi. Celá stovka jich totiž ročně přijde na svět v Bruselu.

Evropská unie srovnala život v 321 největších městech Evropy, navíc přibrala do party Švýcarsko, Norsko a Turecko. Výsledky statistiky byly často velmi překvapivé. Například bruselští úřadníci se podivili, že ve statistice počtu deštivých dnů vede Velká Británie, i když pro ně je deštník také každodenní nezbytností.

Brusel se ale pyšní jiným primátem. V ulicích evropské metropole se nejvíce loupí. Italská města zase drží prvenství v počtu ukradených aut a navíc mají ještě nejstarší obyvatelstvo.

Turecko je zase státem, kde se lidé nejvíce stěhují do měst. Istanbul je vůbec nejlidnatějším městem na starém kontinentu, aktuálně má téměř 10 milionů obyvatel.

Dalším zajímavým ukazatelem je nezaměstnanost, která má v Evropě velké výkyvy. Zatímco v Lucemburku je bez práce pouze 0,8 procenta lidí, v polské Radoni je v evidenci úřadu práce téměř třetina obyvatel.