Dřevařská CE Wood nedala soudu peníze, hrozí jí exekuce

Hradec Králové - Společnost CE Wood nesložila u krajských soudů v Hradci Králové a Brně 92 milionů korun, které po ní jako dluh za odebrané dřevo žalobou požaduje státní podnik Lesy České republiky. CE Wood tak nyní hrozí exekuce, o kterou může požádat vedení státního podniku. CE Wood nabídla v pondělí Lesům ČR dohodu a zaplacení celé dlužné částky.

CE Wood se proti předběžným opatřením, která jí nařídily hradecký a brněnský soud odvolala. To ale nemá odkladný účinek.

Lesy ČR podle mluvčího Radka Drahného o dalších krocích ve sporu rozhodnou po konzultaci s právní kanceláří. Drahný dodal, že v dalším postupu státního podniku se mohou odrazit i očekávaná jednání s novým akcionářem společnosti CE Wood. Tím se stane fond RP Capital spojený s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem, který získá 66 procent cenných papírů společnosti.

CE Wood stáhne fakturu pro Lesy ČR 

Peníze chtěla také CE Wood po státním podniku. Již dříve poslala firma Lesům ČR fakturu na 4,87 miliardy korun jako kompenzaci ztrát, které jí údajně vznikly při zadávání zakázek státním podnikem. Po vstupu RP Capital však CE Wood oznámila její stažení.

CE Wood dosud odmítala, že by lesům dlužila. Dlužné částky Lesy ČR u soudů zažalovaly v závěru září. U hradeckého soudu se po CE Wood domáhají zaplacení více než 86 milionů korun a u brněnského necelých šesti milionů korun. U obou částek státní podnik požaduje také zaplacení úroků z prodlení.