Datartu hrozí exekuce, údajně dluží přes 50 milionů

Praha - Jednomu z největších prodejců spotřební elektroniky v Česku, společnosti Datart International, hrozí exekuce. Síť obchodů Datart vede spor o více než 50 milionů korun s firmou AXP Praha, která tvrdí, že jí Datart dluží peníze za dodávku informačního systému. AXP Praha vyhrála rozhodčí řízení a soud poté nařídil exekuci na majetek Datartu. Ten se proti verdiktu rozhodčí komise odvolal a spor bude projednávat soud.

Ze soudních dokumentů vyplývá, že AXP Praha požaduje po Datartu zaplacení pohledávky 48 milionů korun a úroků z prodlení od května 2007, takže celková částka přesahuje 50 milionů korun.

AXP na začátku října vyhrála rozhodčí řízení, které s Datartem vedla. Obvodní soud pro Prahu 8 pak 6. listopadu nařídil exekuci na majetek Datartu.

Generální ředitel Datart International Pavel Sláma řekl, že společnost se proti verdiktu rozhodčího soudu odvolala, a tím byl výkon exekuce odložen. Obchodní spor by měl nyní podle Slámy projednat pražský městský soud.

Kauza se týká dodávek informačního systému, který řídí chod prodejen Datart. Počítačové programy měla Datartu dodat AXP Praha, Datart ale od smlouvy posléze odstoupil. AXP Praha tvrdí, že Datart i poté její software používal, a proto se nyní domáhá zaplacení 48 milionů korun.