Pavel Švarc odchází z čela Čepra

Praha - Státní distribuční společnost Čepro změní šéfa. Dosavadní generální ředitel a předseda představenstva Pavel Švarc kývl na nabídku skupiny KKCG miliardáře Petra Komárka a bude vést její aktivity v oblasti zpracování ropy v Rusku a dalších zemích východní Evropy. Informovaly o tom servery iHned.cz a Euro.cz. Švarcovým nástupcem v Čepru se zřejmě stane bývalý místopředseda a výkonný ředitel energetické společnosti ČEZ Jiří Borovec.

Švarc podal rezignaci na dnešním zasedání dozorčí rady Čepra a své působení ve firmě skončí k 31. prosinci. Od patnáctého ledna rozšíří manažerský tým KKCG. „Své zkušenosti poprvé uplatní při řízení projektu výstavby ropného terminálu v přístavu Primorsk poblíž ruského Petrohradu,“ uvedl mluvčí KKCG Daniel Plovajko.

Švarc je zároveň prezidentem Svazu chemického průmyslu České republiky. Dříve působil v Unipetrolu, Lovochemii nebo Pražských cukrovarech.

Čepro se věnuje především skladování a přepravě pohonných hmot a provozuje i vlastní síť čerpacích stanic pod názvem EuroOil. Společnost založil v roce 1994 Fond národního majetku po transformaci části majetku bývalého státního podniku Benzina ve druhé vlně privatizace. Po zániku fondu byly akcie Čepra převedeny na ministerstvo financí.