Babiččin recept udělal z šestnáctiletého chlapce milionáře

Edinburgh - Americký sen, zdá se, může fungovat i v Evropě. Živoucím důkazem tohoto tvrzení je teprve šestnáctiletý Brit Fraser Doherty. Nenápadný skotský teenager měl prostě jen dobrý nápad - vsadil na výrobu džemu slazeného ovocnými šťávami namísto cukru a uspěl. Během dvou let se prosadil na britském trhu a zajistil rodinu na roky dopředu.

Na počátku pohádkového příběhu stála babička a její tajný recept na džem. Jednou ho ukázala svému vnukovi. Ani jeden z nich v tu chvíli netušil, že právě pokládá základy firmy, jejíž hodnota je dnes přes jeden milion dolarů. „Když mi bylo čtrnáct, babička mi ukázala, jak jam vyrábí a mě to strašně chytlo. Pak už to šlo rychle,“ popisuje dnes šestnáctiletý chlapec začátky svého úspěchu.

Pro svůj výrobek vymyslel příhodný název Super Jam. Nejdřív ho prodával nejbližším sousedům, v kostele a na farmářských trzích. Zpráva o vynikajícím džemu se rychle šířila po Edinburghu a jeho okolí. Příbývalo i zákazníků. O dva roky později Fraser odešel ze školy a začal podnikat ve velkém.

Video Reportáž Lucie Edrové
video

Reportáž Lucie Edrové

„Brzy jsem začal prodávat kolem tisíce sklenic týdně. Malinká kuchyně mých rodičů už nestačila, tak jsem se raději přesunul do továrny a po pár letech jsem začal dodávat všem velkým supermarketům,“ říká mladý podnikatel.

Na rozjezd firmy si mladík půjčil skoro osm tisíc dolarů, které brzy splatil. Jen v roce 2007 se prodaly jeho jamy za 750 tisíc dolarů. Fraser ale trvdí, že nad penězi příliš nepřemýšlí. Do budoucna chce z britských ostrovů prorazit i na americký trh. Jeho výrobek je už dnes nejprodávanějším na skotském trhu.