Hospodářská komora spustila protikrizové linky pro firmy

Praha - Hospodářská komora od února zřídila takzvané protikrizové telefonní linky - a to ve všech krajích republiky. Podnikatelé se od kvalifikovaných operátorů dozví, jak se vyrovnat s aktuální krizí a uslyší i konkrétní řešení jejich situace. Pokud nebude znát odpověď přímo operátor linky, systém vloží dotaz do databáze a podnikatel by měl obdržet odpověď nejpozději do dvou dnů. Seznam telefonních čísel najdete na stránkách komory.

„Zájem vzešel od podnikatelů,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Petr Kužel. Hlavně malé a střední firmy se na komoru už od loňska obracely s velkým počtem dotazů, protože se nestíhaly orientovat v protikrizových opatřeních, které připravuje vláda. Podnikatelé také potřebují legislativní pomoc, někteří jejich dodavatelé totiž tzv. otevírají staré smlouvy a chtějí měnit smluvní podmínky.

Na protikrizové lince se firmy dozví aktuální informace o tom, jak se vyrovnat s nepříznivými dopady hospodářské a finanční krize, jaké jsou aktuální novinky, ale i obecné informace a rady pro řešení nepříznivých situací vzniklých otřesy ekonomiky. 

Hospodářská komora navíc jedná s bankami nebo telefonními operátory, umí proto podnikatele nasměrovat na konkrétní banku v kraji kvůli žádosti o poskytnutí úvěru nebo snížit náklady za telefonování.