Soud poslal do CE Wood předběžného správce

Praha - Lesnický gigant CE Wood požádal o ochranu před rozhodnutím o úpadku a soud do firmy poslal předběžného správce. Společnost je od 26. ledna kvůli nesplaceným závazkům v insolvenčním řízení. Krajský soud v Brně ho zahájil na návrh státních Lesů ČR. Ty se od CE WOOD domáhají zaplacení dlužných 156 milionů korun.

Předseda představenstva CE Wood Ivan Doubrava rozhodnutí soudu komentovat nechtěl. „Já v tuhle chvíli žádnou takovou informaci nemám, na druhou stranu nepopírám, že se to může stát nebo že se to může dít,“ řekl dnes s tím, že je v současné době mimo podnik a o rozhodnutí soudu nemá dostatek informací. Později pro Českou televizi uvedl, že firma je rozhodnuta skončit s podnikáním v lesnictví. šéf firmy prý ztratil jakékoliv důvody dále v tomto sektoru u nás působit.

CE Wood má v plánu do tří měsíců předložit plán na ozdravení podniku, tak aby byl schopan pokračovat ve svých aktivitách. Doposud se u soudem jmenovaného insolvenčního správce přihlásilo 67 nespokojených věřitelů s požadavky na firmu v řádu stovek milionů korun.

Na CE Wood dolehla krize

Už minulý týden se v médiích objevily zprávy, že největší dřevařský holding CE Wood chystá hromadné propouštění. Na dřevařský trh podle jeho šéfa Ivana Doubravy silně dopadla finanční krize. Odbyt zakázek klesl o 30 až 50 procent. Propouštění potvrdil Doubrava i dnes, ve ztrátových divizích společnosti se dotkne stovek zaměstnanců.

CE Wood dále podniká třeba v dopravě, nebo zpracování dřeva. Skupina CE WOOD je největší zpracovatelem dřeva v Česku. Mateřská společnost holdingu hospodařila se ztrátou téměř 48 milionů už v roce 2007.