Politici v USA si stěžují, že regulátoři nemají dost silné páky, aby zvládali složitost dnešního finančního světa. Výsledkem je řada možností, které přicházejí v úvahu. Žádná z variant se ale nezamlouvá všem. Administrativa podle ministra navrhne, aby zcela nový úřad vzal pod svá křídla jednotlivé a odlišné části současného systému regulace a dohlížel nad zdravím celého finančního systému.
Timothy Geithner:
„Dohromady tyto změny pomůžou předejít další krizi takového rozsahu, jakou jsme nyní prodělali.“
Geithner také uvedl, že měla vláda řešit dříve kolaps trhu s bydlením, který začal v roce 2007 a kde ekonomické potíže začaly. Následné snahy zmírnit dopad domovních exekucí mohly dopadnout lépe. Ministr dodal, že bude nadále prosazovat, aby se krize řešila na světové úrovni, protože jde o globální krizi. V Itálii začne dvoudenní jednání ministrů financí skupiny G8 tento pátek.
V reformě regulací finančního systému dnes udělala krok vpřed i Evropa. Ministři financí Evropské unie se shodli na reformě regulace finančního sektoru a dozoru nad ním. Také v unii je cílem plánu zabránit opakování finanční krize přísnější regulací bank a dalších finančních institucí.