Je libo notebook či mobilní telefon? Pilní študáci dostanou slevu

Praha - Obchodníci se letos předhánějí ve slevách za pěkné vysvědčení. Tyto akce dokonce nyní v nabídce obchodů zastínily šrotovné, které se letos díky krizi stalo marketingovým hitem a obchodníci jej poskytují na široké spektrum zboží od automobilů až po montérky. Ochota rodičů odměnit děti za školní úspěchy nějakým dárkem je pro obchodníky lákavým soustem, a tak se předhánějí v nabídkách slev, aby si děti vybraly dárek právě u nich. Hmotnou pochvalu pyšní rodiče vybírají nejčastěji ve formě elektroniky či dobré knížky, ale slevu jsou připraveni nabídnout i provozovatelé cukráren či zoologických zahrad. Navzdory lákavým slevám nicméně nejčastější odměnou stále zůstávají peníze, výše ocenění za dobrou práci pak v průměru nepřesahuje tisíc korun.

V denním tisku i na internetu lze v těchto dnech najít desítky nabídek na slevy za pěkné vysvědčení, které dávají nejen prodejci hraček, knih, elektroniky či jízdních kol, ale také cestovní kanceláře, cukrárny či zoologické zahrady. Slevy se většinou pohybují mezi deseti a 20 procenty a jsou závislé na tom, kolik jedniček vysvědčení zdobí.

Nejoblíbenějšími dárky tradičně notebook či fotoaparát 

Generální ředitel tuzemské sítě prodejen se spotřební elektronikou Electro World Jiří Klíčník sdělil, že letos budou mezi dárky za pěkné vysvědčení pravděpodobně hrát prim stále oblíbenější malé notebooky, kompaktní fotoaparáty nebo mobilní telefony. Electro World proto na konci školního roku snížil ceny těchto nejčastěji nakupovaných dárků.

Electro World dětem věří, vysvědčení vidět nepotřebuje:

„Podle našich statistik nakupují dárky za vysvědčení rodiče a prarodiče, proto nevyžadujeme, aby žáci nosili vysvědčení k nám do prodejen,“ tvrdí generální ředitel Electro Worldu Jiří Klíčník.


Za dobré vysvědčení mohou lidé výhodněji nakoupit také použité zboží. Například bazar Pod viaduktem v Karlových Varech od konce června nabídne za vysvědčení se samými jedničkami desetiprocentní slevu, za vyznamenání bude sleva pět procent a děti, na jejichž vysvědčení nebude ani jedna trojka, mohou počítat se snížením ceny o tři procenta.

Chytré dítě? Sleva i pro rodiče 

Za dobré školní výsledky svých ratolestí se letos mohou odměnit i rodiče. Například Autocentrum ESA za každou jedničku na vysvědčení poskytne tisícikorunovou slevu na nákup automobilu. „Pokud již nemáte školou povinné potomstvo, nezoufejte. Pro velký zájem stále pokračujeme v akci šrotovné,“ oznámila firma na svých internetových stránkách.

Děti dostaly vysvědčení
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24