Nejvíce ztrátová loni Fannie Mae

New York - Největší ztrátu v minulém roce z pětistovky největších firem světa utrpěla americká hypoteční agentura Fannie Mae, její záporný výsledek dosáhl 58,7 miliardy dolarů (1,1 bilionu korun). Druhé místo patří britské Royal Bank of Scotland (43,2 miliardy dolarů) a třetí americkému koncernu General Motors (30,9 miliardy). Vedle žebříčku 500 největších firem světa to zveřejnil časopis Fortune.

Nejvyšší zisk loni vytvořil ropný koncern Exxon Mobil, který vydělal přes 45 miliard dolarů (přes 840 miliard korun). Druhé místo obsadil ruský plynárenský gigant Gazprom se ziskem téměř 30 miliard dolarů a na třetím místě byl nizozemsko-britský ropný gigant Royal Dutch Shell, který měl profit přes 26 miliard dolarů.

Podle tržeb se největší firmou světa v loňském roce stal Royal Dutch Shell. Ten díky tržbám přesahujícím 458 miliard dolarů (8,55 bilionu korun) sesadil z pozice světové jedničky americkou maloobchodní společnost Wal-Mart Stores, která se propadla až na třetí místo. Před Wal-Mart se dostal rovněž americký ropný gigant Exxon Mobil.

Žebříček největších firemních ztrát
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24