Mezinárodní přeprava Českým drahám nese

Praha - Tržby Českých drah z mezinárodní přepravy rostou. Za prvních pět měsíců vzrostly meziročně o 19 procent a dosáhly tak na 396 milionů korun. A to především díky cestujícím, kterých na linkách do zahraničí přibývá. Největší zájem je o cestování do Německa, Rakouska a Maďarska. Největšímu železničnímu dopravci v Česku stouply tržby i na vnitrostátních spojích. Ty byly v prvním pololetí asi o 22 milionů korun vyšší než loni ve stejném období.

„Určitý vliv má kurs koruny vůči euru, ale především jsou to nabídky zaměřené na podporu cestování do zahraničí, které přilákaly do vlaků úplně nové zákazníky,“ tvrdí Michal Nebeský, náměstek generálního ředitele Českých drah pro ekonomiku.

České dráhy by i do budoucna na některých trasách chtěly konkurovat leteckým nízkonákladovým společnostem. Jde především o trasy do Vídně, Budapešti, Berlína, Varšavy nebo Hamburku či Drážďan. Už teď se do těchto měst prodávají lístky velmi dobře. „Za celý loňský rok prodaly České dráhy 12 000 eTiketů, letos je to jen za první pololetí skoro 18 000,“ dodal ČT24 výkonný ředitel Českých drah pro marketing a komunikaci Aleš Ondrůj.