Kooperativa a ČPP dají na záplavy přes 500 milionů, na MMR lze žádat o dotace

Praha - Pojišťovna Kooperativa a její dceřiná firma Česká podnikatelská pojišťovna vyplatí na škody v důsledku letošních záplav podle aktuálních odhadů více než 500 milionů korun. Na Kooperativu z této sumy vyplacených škod připadne přibližně 400 milionů Kč a zbytek na klienty ČPP. Uvedl to ředitel Kooperativy Martin Diviš v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny.

„Dopad do sazeb pojištění nemohu vyloučit. Určitě se budeme ještě více zajímat o škodní historii klientů. Myslím si, že situace vyžaduje striktní dodržování pravidel ve smyslu jak a za kolik pojišťovat majetek v místech extrémně ohrožených rizikem povodně či záplavy,“ dodal Diviš.

Centrály obou pojišťoven se přestěhují do pražského Karlína

Video Náměstek Martin Plachý ve Studiu Čt24
video

Náměstek Martin Plachý ve Studiu Čt24

Náměstek Martin Plachý ve Studiu Čt24

S 13:15, 20.07.2009

Telefonát Veroniky Kubíčkové

Kooperativa společně s ČPP plánují přestěhovat své centrály do nové budovy, která vznikne v Karlíně, kde ji pod názvem Main Point připravuje společnost PSJ Invest. „Dozorčí rada finalizuje nabídky a přiklání se k projektu Main Point. Chceme, aby se začalo stavět co nejdříve, abychom se mohli nejpozději do dvou let přestěhovat,“ řekl Diviš.

Současná krize podle Diviše pojišťovně ve volbě nejvhodnějšího projektu nahrála. „Jednáme o tom skoro rok a cena, kterou jsme dosáhli, je zhruba o stovky milionů korun nižší,“ uvedl pro list Diviš. Stavba Main Pointu má být zahájena ještě letos a podle šéfa PSJ Invest Martina Jaroše náklady na výstavbu dosahují jedné miliardy korun.

Následky povodní
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24